fbpx
AKTUALNOŚCI


TUSDla kogo?

Trening umiejętności społecznych to program przeznaczony dla dzieci z trudnościami w nawiązywaniu kontaktów społecznych (m.in. dla dzieci nieśmiałych, wycofanych społecznie, z trudnościami w nawiązywaniu prawidłowych relacji rówieśniczych, z panowaniem nad złością „nielubianych” przez kolegów).

Zajęcia mają na celu trenowanie umiejętności komunikacyjnych, współpracy w grupie, pracy nad przestrzeganiem zasad, nauki samokontroli, rozumienia i wyrażania emocji, pracy nad rozwiązywaniem konfliktów. Budowanie tożsamości i poczucie własnej wartości.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz szkolnym i mają formę cyklu dwunastu spotkań grupowych (grupa od 5-8 osób) prowadzonych przez dwóch terapeutów dziecięcych, co pozwala na monitorowanie postępów i obserwację każdego uczestnika.
Umiejętności społeczne będą ćwiczone poprzez zabawę oraz możliwość doświadczania sytuacji społecznych w bezpiecznych warunkach warsztatowych.

Organizacja spotkań:
1 Etap – Zgłoszenie– wywiad psychologiczny z rodzicem/opiekunem (60 min)
2 Etap –Zajęcia grupowe dla dzieci (12 spotkań 1x w tygodniu)
3 Etap – Rozmowa z rodzicami/opiekunami po zakończonym treningu w celu przekazania informacji zwrotnych wraz z opinią opisową (30 min.)

Po ukończeniu treningu jest możliwość kontynuowania zajęć w kolejnym semestrze.

W ciągu roku odbywają się dwie edycje: SEMESTR ZIMOWY (październik- styczeń) oraz SEMESTR LETNI (marzec- czerwiec)

Cena i czas trwania:

1200zł/12 treningów 90 min – możliwość zapłaty w 3 ratach + konsultacja/ wywiad z rodzicem poprzedzający TUS – 230zł.

Kiedy?

GRUPA PRZEDSZKOLNA 5-6 latków : piątki godz. 16:30-18:00 

Miejsce:

Mental Path- Poradnia dla dzieci i młodzieży ETAPY
ul. Puławska 12/10 (przy Placu Unii Lubelskiej) Warszawa-Mokotów

 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule wpisując „Trening umiejętności społecznych”

W treści maila prosimy podać imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz telefon kontaktowy do rodzica/opiekuna).

 

*Dzieci dopasowywane są do grup wiekowo, w zależności od liczebności, grupa jest prowadzona przez jednego lub dwóch trenerów-psychologów.