fbpx
Małgorzata Brach- psycholog, pedagog

DSC 9740a kadr kopiaPsycholożka, pedagożka 

Małgorzata Brach

Psycholożka, pedagożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia 

Jestem absolwentką Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS, a także Pedagogiki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, aktualnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Dialog.

Ukończyłam szkolenie w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (I stopień), szkolenie NVC – Porozumienie bez przemocy, a także Metoda Kids’ skills – Dam radę! oraz szkolenie w zakresie terapii i edukacji dzieci z autyzmem. Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Dialog.

Jestem założycielką Przedszkola, Żłobka i Pracowni Rozwoju „Brzdące na łące”. Od wielu lat aktywnie aangażuję się w pracę z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Prowadzę warsztaty i poradnictwo dla rodziców, udzielam wsparcia w procesie adaptacji, zmagania się z trudnościami wychowawczymi i emocjonalnymi dzieci, w tym również dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Prowadzę superwizje i szkolenia dla kadry pedagogicznej.

W gabinecie wspieram dzieci, młodzież z zaburzeniami rozwoju emocjonalnego, takimi jak kłopoty z panowaniem nad złością, wycofanie, lęk, nieśmiałość, agresja, obniżone poczucie własnej wartości, problemy w kontaktach z rówieśnikami, z trudnościami adaptacyjnymi i szkolnymi oraz obniżonym nastrojem.

Prowadzę wsparcie i poradnictwo dla rodziców w obszarach: komunikacja z dzieckiem, adaptacja w szkole/przedszkolu/żłobku, wsparcie w trudnych sytuacjach rodzinnych, jak rozwód lub rozstanie rodziców.

W pracy integruję różne podejścia, wykorzystuję m.in. metodę Dam radę! opierającą się na założeniach terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, korzystam z metod terapii poznawczo-behawioralnej. Pracując z dziećmi i młodzieżą nie tylko dążę do rozwiązania zgłaszanego problemu, ale również pomagam budować wiarę we własne możliwości i rozwijać odporność psychiczną.

W naszym ośrodku prowadzę konsultacje psychologiczne, poradnictwo wychowawcze, terapię psychologiczną dzieci i młodzieży. 

Przyjmuje w poradni przy ul. Puławskiej 12/10 oraz Wandy 11a/1 – Saska Kępa