fbpx
Ewa Racicka-Pawlukiewicz- lekarz psychiatra

ZDJECIE.JPGLekarz specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży

Jest lekarką specjalistką psychiatrii dzieci i młodzieży. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie poza pracą w Oddziale Dziennym i Stacjonarnym oraz PZP, prowadziła szkolenia specjalizacyjne dla psychiatrów dzieci i młodzieży, uczyła studentów medycyny i studentów kierunków medycznych, przeprowadzała badania naukowe, prowadziła i koordynowała badania kliniczne, jak również prowadziła warsztaty dla rodziców dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Dyżurowała również w Szpitalu w Józefowie Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji.

Tytuł specjalisty zdobyła w 2015 roku. W 2017 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na podstawie obrony pracy doktorskiej poświęconej ocenie wpływu nasilenia objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej na masę ciała i BMI u dzieci i młodzieży. 

Ukończyłam 4-letnie szkolenie terapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT. 

Jestem autorką licznych publikacji naukowych, doniesień zjazdowych jak również rozdziałów książek. 

Stale poszerzam swoją wiedzę na konferencjach, warsztatach i szkoleniach w Polsce i za granicą.

Obszarem szczególnych zainteresowań jest zespół nadpobudliwości psychoruchowej oraz spektrum autyzmu, szczególnie u dziewczynek. 

Prywatnie jest żoną, mamą Tosi i Amelki, miłośniczką zwierząt, sportu w szczególności  wspinaczki.

 

Przyjmuje w poradni przy ul. Wandy 11a/1