fbpx
Logopedzi
 • Dorota Archicińska-Powalska 


  Neurologopeda, trener oddechu, instruktor jogi
  20210413 093102
   
  Od lat z wielką pasją wspiera swoich pacjentów na drodze do odnajdywania i odzyskiwania swojego głosu. Specjalizuje się w mioterapii, terapi oddechowej, masażu, uwalnianiu napięć głosu oraz technikach relaksacyjnych. Ukończyła Neurologopedię na UMSC w Lublinie oraz Logopedię ogólną i kliniczną na Uniwersytecie Warszawskim przy współpracy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu placówkach szkolno-wychowawczych, terapeutycznych oraz klinicznych. Szczególnie upodobała sobie prace z pacjentami klinicznymi współpracując z zespołem specjalistów w ośrodkach rehabilitacji neurologicznej. Nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach. Ukończyła studia Relaksacji i jogi na AWF w Warszawie, na stałe włączając pracę z ciałem w swoje zajęcia.  

  Główne obszary pracy: 

  Dzieci od 3 r.ż (terapia mięśniowa, masaż, ćwiczenia oparte na ruchu):
  - zaburzenia oddychania i połykania
  - zaburzenia napięcia mięśniowego w obrębie twarzy i szyi
  - wsparcie terapii ortodontycznej, prawidłowa funkcje w obrębie jamy ustnej
  - problemy ze snem, oddech ustami
  - trudności z koncentracją, uwagą (również szkolne)

  Młodzież i dorośli:
  - zaburzenia oddychania, również terapia pocovidowa, astma, alergia, nieżyty nosa, problemy z zatokami
  - wady wymowy (brak głosek, zniekształcenia), trudności artykulacyjne, emisja i higiena głosu
  - zaburzenia napięcia mięśniowego w obrębie twarzy i szyi (poprawa funkcji mięśni i wyglądu twarzy, likwidowanie obrzęków)
  - mowa niepłynna, niewyraźna, problemy z tempem mowy, zaburzenia głosu
  - problemy ze snem, chrapanie, wybudzenia, trudności z zasypianiem
  - trudności z koncentracją, uwagą, wyciszeniem i efektywnością
  - wsparcie terapii ortodontycznej, prawidłowa funkcje w obrębie jamy ustnej
  - przygotowanie do podcięcia wędzidełka języka
  - przewlekły stres, problemy z napięciem, nerwowość
  - wsparcie psychoterapii, redukowanie napięcia, równoważenie układu nerwowego (m.in. depresja, traumy, zaburzenia emocjonalne)
  - porażenia nerwów, asymetria pracy mięśni twarzy
  - problemy z komunikacją (słowną i pisemną) po wypadkach/udarach/w chorobach układu nerwowego

   
  Od kilku lat działa promując wiedzę i profilaktykę logopedyczną, prowadząc bloga i kanały w social mediach jako Matka Niedoskonała.
   
   
  Przyjmuje przy Ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 51/U6, Warszawa-Gocław. 
   
   
   
 • Katarzyna Gniadecka

  1663233311231 1Neurologopeda, Terapeuta i Diagnosta SI,  Certyfikowany Terapeuta METODY MIOFUNKCJONALNEJ. 

  Jest absolwentką magisterskich studiów na WSPTWP na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną i logopedią. Jeszcze w trakcie studiów zdobywała doświadczenie w pracy z dziećmi jako nauczyciel przedszkolny. Ukończyła podyplomowe studia na kierunku logopediaw WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie, następnie neurologopedii na Uczelni Łazarskiego. W trakcie swojej pracy zdobyła dyplom Terapeuty Integracji Sensorycznej w PSTIS. Pracuję w przedszkolu integracyjnym prowadząc terapię si i logopedię. W swojej pracy łączy kompetencje logopedyczne i z zakresu integracji sensorycznej dbając o mowę i rozwój najmłodszych.  Stara się zbudować więź i zaufanie między podopiecznym a terapeutą i opiekunami.   Włącza rodzinę w proces terapeutyczny.  Uważa, że podejście do pacjenta powinno być holistyczne, współpraca z innymi specjalistami takimi jak fizjoterapeuci, ortodonci daje najwięcej efektów. 

  Zajmuje się: opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeniami połykania u dzieci, oceną wędzidełka, dyslalią, terapią dzieci z autyzmem, ZA, terapią dzieci z Zespół Downa, terapią integracji sensorycznej. 

  W czasie wolnym spaceruje po lesie, relaksuje się czytając książki, spędza aktywnie czas z rodziną.

  W Etapach prowadzi: terapię logopedyczną i neurologopedyczną, diagnozą logopedyczną i neurologopedyczną,  terapię integracji sensorycznej, konsultacje i diagnozy integracji sensorycznej

  Przyjmuje przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 51/U6, Warszawa (Pracowani ETAPY/Mental Path)

   

 • mgr Anna Bukała

  Screenshot 20210410 130509Oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta ręki 

  Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego o specjalności oligofrenopedagogika oraz Medycznego Studium Zawodowego na wydziale fizjoterapii. Certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej II stopnia. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku- logopedia.  Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami SI, zaburzeniami rozwoju, a także z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową. Pracowała na stanowisku technika fizjoterapii w gabinecie rehabilitacji ruchowej, w placówkach edukacyjnych a także w polskich klinikach terapeutycznych w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest nauczycielem wspomagający w szkole integracyjnej i terapeutą SI. Specjalizuje się w pracy z dziećmi z wadami rozwojowymi, Zespołem Downa, Zespołem Retta, Zespołem Aspergera, Autyzmem oraz innymi dysfunkcjami. Na co dzień zajmuje się terapią integracji senorycznej, funkcji poznawczych oraz wczesnym wspomaganiem rozwoju. Również w ramach zajęć rewalidacyjnych usprawnia funkcje motoryki małej a także prowadzi trening umiejętności społecznych z dziećmi ze spektrum Autyzmu oraz z Zespołem Aspergera. 

  W Pracowni Rozwoju ETAPY prowadzi konsultacje i diagnozy integracji sensorycznej, terapię integracji sensorycznej, terapię ręki, trening umiejętności społecznych.