AKTUALNOŚCI

 

juliane liebermann cI8mTFfjkwk unsplashGrupa terapeutyczna dla dziewczynek z diagnozą Zespołu Aspergera

Zajęcia dedykowane są dla dziewcząt  z diagnozą Zespołu Aspergera. 

WTORKI godz. 17:00. Prowadzimy zapisy na II semestr (marzec-czerwiec) do grupy wiekowej  7-9 lat.

Celem zajęć jest wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego dziewczynek z diagnozą Zespołu Aspergera poprzez naukę i przestrzeganie niepisanych norm społecznych, wyrażanie empatii, krytyki w sposób akceptowany społecznie, a także wyrażanie i rozumienie własnych i innych stanów emocjonalnych. W grupie trenowane będą umiejętności konwersacyjne, w tym inicjowanie i podtrzymywanie rozmowy, zadawanie pytań, zmiany tematu i zakończenia rozmowy, rozumienie wskazówek pozawerbalnych w odczytywaniu intencji rozmówcy. 

Zadaniem uczestniczek będzie prowadzenie prostych, klarownych rozmów towarzyskich z uczestniczkami na swobodne tematy ( tzw small talk). Podczas pracy w grupie ważna będzie wymiana swoich doświadczeń i dzielenie się odczuciami dotyczącymi bieżących spraw uczestniczek. Dużą rolę będą odgrywać tematy związane z rozwijaniem i podtrzymywaniem przyjaźni jak i rozumieniem różnicy w kontaktach społecznych (osoby obce/ koleżanki/ rodzina/ przyjaciele). Rozwijaniem i ćwiczeniem umiejętności rozwiązywania problemów społecznych.

Koszt zajęć: 60 zł/ 50 min (zajęcia odbywają się 1x w tygodniu). 

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z tytułem "grupa dla dziewczynek ZA), w treści maila prosimy o podanie wieku dziecka i telefonu kontaktowego. 

 

*ilość miejsc ograniczona